Dane adresowe

Duńska 9
54-247 Wrocław
Województwo Dolnośląskie

tel: +48 71 733 62 64
e-mail: space@scanway.pl

Osoba kontaktowa

małe przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Inne
Sektor EDF : Przestrzeń kosmiczna, Sensory
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : infrastruktura orbitalna, optoelektronika, orbitalna, systemy optoelektroniczne, systemy wizyjne, teleskop, teleskopy
Przykładowe produkty/usługi : SOP (Scanway’s Optical Payload) – teleskopy do obserwacji Ziemi. W zależności od wymagań zdolne do obserwacji w różnych pasmach (np. VIS, NIR) oraz do dostarczenia obrazowania w różnych rozdzielczościach. SHS (Spacecraft Health Scanner) – systemy do autoinspekcji infrastruktury orbitalnej oparte o AI.

Opis spółki

Scanway jest polskim MŚP działającym w obszarze systemów wizyjnych i dostarczające kompletne systemy optoelektroniczne. Rozwiązania firmy znajdują zastosowanie w dwóch obszarach – naziemnym (przemysłowe systemy wizyjne i projektowane na zamówienie układy optoelektroniczne) oraz kosmicznym (obserwacja zdalna i in-space service).

W ramach segmentu kosmicznego firma specjalizuje się w projektowaniu i integracji zaawansowanych układów optycznych dedykowanych do pracy w przestrzeni kosmicznej. Wśród nich układy optyczne do obserwacji Ziemi (Scanway’s Optical Payload) i systemy wizyjne do różnorodnych zastosowań (Spacecraft Health Scanner). Produkty SOP charakteryzują się przede wszystkim atermalną konstrukcją dopasowaną do wymiarów satelity, specjalnie zaprojektowanym układem optoelektronicznym dostarczającym obraz spełniający wszystkie wymagania misji. Produkty SHS, czyli systemy wizyjne do zastosowań kosmicznych, służą nie tylko do autodiagnostyki pojazdów kosmicznych, ale też do wsparcia procesów produkcyjnych i serwisowych w przestrzeni kosmicznych, np. poprzez montaż na ramionach robotycznych.

Inżynierowie Scanway prowadzą działalność naukowo-badawczą w dziedzinie optoelektroniki i dostarczają niestandardowe rozwiązania oparte o systemy wizyjne dla kosmosu.