Dane adresowe

Theodora Wulffa 18
85-862 Bydgoszcz
Województwo Kujawsko-Pomorskie

tel: +48 52 374 83 38
fax: +48 52 361 11 24
e-mail: nitrochem@nitrochem.com.pl

Osoba kontaktowa

duże przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Segment lądowy
Sektor EDF : Materiały i komponenty, Walka lądowa
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : amunicja, amunicja saperska, elaboracja, mina, miny, nitrochem, PGZ, pobudzacze, przeciwpancerna, przeciwpancerne, trotyl
Przykładowe produkty/usługi : Trotyl kawałkowany to materiał wybuchowy kruszący stosowany do napełniania korpusów pocisków, min i innych elementów bojowych amunicji oraz do produkcji cywilnych środków strzałowych, np. pobudzaczy, ładunków burzących. Materiał w formie półkul o max. średnicy 24 mm. Trotyl łuskowany - Trinitrotoluen TNT jest kruszącym materiałem wybuchowym używanym do napełniania korpusów pocisków, min i innych elementów bojowych amunicji oraz do produkcji cywilnych środków strzałowych, np. pobudzaczy, ładunków burzących. RDX flegmatyzowany - Heksogen Flegmatyzowany - Kompozycje stosuje się do elaboracji bomb, min i torped metodą prasowania i zalewania. Służą, również do wytwarzania ładunków prasowanych standardowych oraz kumulacyjnych. Heksogen będący głównym składnikiem kompozycji jest jednym z najsilniejszych kruszących materiałów wybuchowych. RDX krystaliczny - Heksogen jest jednym z silniejszych materiałów wybuchowych kruszących. Ma szerokie zastosowanie jako militarny materiał wybuchowy, zarówno samodzielnie w postaci różnych ładunków, jak i jako składnik wielu mieszanin. Po dodaniu do niego plastyfikatorów i innych składników powstają plastyczne materiały wybuchowe. Stosowany m.in. w ładunkach kumulacyjnych oraz pancerzach reaktywnych. HMX flegamtyzowany - Oktogen Flegmatyzowany, Kompozycje na bazie Oktogenu używane są w procesie elaboracji amunicji w celu zwiększenia siły detonacji. Mieszaniny wykorzystywane są również w produkcji ładunków prasowanych i zalewanych. Oktogen będący głównym komponentem kompozycji jest jednym z najsilniejszych kruszących materiałów wybuchowych. HMX krystaliczny jest jednym z najpotężniejszych produkowanych seryjnie kruszących materiałów wybuchowych. Ma zastosowanie jako militarny materiał wybuchowy, samodzielnie w postaci różnych ładunków, jak również jako składnik mieszanin wybuchowych. Tritonal (kompozycja TNT/AL w postaci kawałkowanej), Kompozycja TNT i Aluminium używana jest do elaboracji amunicji, bomb lotniczych i min morskich." K-43 Kompozycja Małowrażliwa Niskotopliwa na bazie TNT i NTO - K43 jest kompozycją materiałów wybuchowych będącą ekwiwalentem trójnitrotoluenu o zmniejszonej wrażliwości na przypadkowe zainicjowanie. Kompozycja jest przeznaczona do elaboracji amunicji artyleryjskiej IM. Kompozycja B jest mieszaniną Heksogenu i Trotylu, używaną w procesie elaboracji pocisków, bomb, min, torped oraz ładunków.

Opis spółki

Zakłady Chemiczne NITRO-CHEM S.A. są wiodącym producentem materiałów  wybuchowych i amunicji na świecie oraz liderem eksportowym polskiej branży zbrojeniowej. Spółka posiada 75-letnie doświadczenie a wytwarzane produkty trafiają niemal na wszystkie kontynenty  i cieszą się uznaniem wśród klientów z takich krajów jak Stany Zjednoczone, Kanada, Turcja, Niemcy, Ukraina, Czechy, Austria, Włochy, Hiszpania, Szwecja, Norwegia, Wielka Brytania, Francja, Izrael czy Tajwan.

Aktywnie uczestniczymy w procesie modernizacji polskiej armii, zaopatrując wojsko m.in.
w pociski artyleryjskie, czołgowe, moździerzowe i ładunki trotylowe. W naszym zakładzie powstają także bomby Mk82. Część wytwarzanych w NITRO-CHEMIE materiałów wybuchowych sprzedawana jest odbiorcom cywilnym z branży górniczej czy inżynieryjnej.

Spółka dysponuje sprawdzonymi, wydajnymi i stale unowocześnianymi obiektami produkcyjnymi, bazującymi na najlepszych rozwiązaniach technologicznych. W strukturach firmy funkcjonuje dział badawczo-rozwojowy. Współpracujemy również z kadrą wyższych uczelni, renomowanych i uznanych w kraju i na świecie  ośrodków naukowych,  zarówno cywilnych jak i wojskowych. Dzięki temu, oferowane produkty oraz świadczone usługi charakteryzuje najwyższa jakość odpowiadająca międzynarodowym standardom i potrzebom nowoczesnej armii.