Dane adresowe

ul. Olchowa 14
35-322 Rzeszów
Województwo Podkarpackie

e-mail: infoprw@asseco.pl
e-mail: info@asseco.pl

Osoba kontaktowa

duże przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Segment morski, Segment powietrzny, Segment lądowy, Inne
Sektor EDF : Cyber, Innowacyjne technologie obronne, Przetrwanie i ochrona wojsk, i mobilność, Przewaga informacyjna (C4ISR), Sensory, Symulacje i szkolenia, Technologie przełomowe, Walka lądowa, Walka morska
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : asseco, bezzałogowe systemy powietrzne, oprogramowanie, symulatory
Przykładowe produkty/usługi : System bezzałogowy Mayfly (class I – micro) – dostarczony w roku 2022 do Sił Zbrojnych RP. System bezzałogowy Mayfly EVP (class I – mini). System bezzałogowy Cobra (class I – small). Asseco Ground Control Software. Asseco Ground Control Station.

Opis spółki

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na GPW oraz 6. producentem oprogramowania w Europie. Od ponad 30 lat oferuje firmom i instytucjom zaawansowane produkty i usługi. Stoi na czele międzynarodowej Grupy Asseco, która działa w 60 krajach i zatrudnia 30400 osób. Spółka jest uznanym dostawcą rozwiązań dla polskich służb mundurowych i coraz intensywniej działa w sektorze obronności.

Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobywała prowadząc projekty, m.in. dla Ministerstwa Obrony Narodowej, NATO (np. NATO Compiter Incident Response Capability) oraz agencji Frontex. Kompetencje zdobyte z wdrożeń realizowanych na rzecz instytucji międzynarodowych wykorzystuje w przetargach, wynikających z programu modernizacji Sił Zbrojnych RP takich jak: system dowodzenia, system analizy obrazowej, systemy bezzałogowe klasy mikro i mini oraz systemy bezpieczeństwa informatycznego.