Dane adresowe

Wojska Polskiego 3
39-300 Mielec
Województwo Podkarpackie

tel: +48 17 743 1900
fax: +48 17 788 7438
e-mail: pzl.lm@lmco.com

Osoba kontaktowa

duże przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Segment powietrzny
Sektor EDF : Cyber, Innowacyjne technologie obronne, Materiały i komponenty, Przetrwanie i ochrona wojsk, i mobilność, Przewaga informacyjna (C4ISR), Sensory, Symulacje i szkolenia, Walka lądowa, Walka morska, Walka podwodna, Walka powietrzna
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : helikopter, helikoptery, kooperacja lotnicza, samolot, samoloty, śmigłowce, śmigłowiec, statki bezzałogowe, szkolenia
Przykładowe produkty/usługi : Śmigłowiec S-70i BLACK HAWK - wielozadaniowy śmigłowiec, zaprojektowany zgodnie z rygorystycznymi wymogami wojskowymi w celu spełniania różnorodnych wymagań operacyjnych na polu bitwy. Platforma wykorzystywana przez Armię Stanów Zjednoczonych i 31 innych armii na całym świecie. Budowany w całości w PZL Mielec dla klientów z całego świata, którzy potrzebują śmigłowca wielozadaniowego, skonfigurowanego pod kątem konkretnych misji. Samolot M28 - dwusilnikowy samolot turbośmigłowy klasy STOL (krótkiego startu i lądowania) przeznaczony do wykonywania zadań lokalnego transportu pasażerskiego i cargo, zrzutu skoczków spadochronowych, ewakuacji medycznej, patrolu i rozpoznania morskiego, poszukiwań i ratownictwa. Produkowany w dwóch wersjach cywilnej (M28) oraz militarnej (M28 B Bryza).

Opis spółki

Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. – PZL Mielec – to jeden z największych producentów statków powietrznych w Polsce. Dzięki rozwojowi zaplecza R&D oraz rozszerzeniu działalności produkcyjnej o produkcję modułów struktury i montaż ostateczny śmigłowców S-70i™ BLACK HAWK firma jest obecnie najbardziej zaawansowanym technologicznie zakładem wytwarzającym finalny produkt lotniczy w Polsce.
PZL Mielec posiada organizacyjne, techniczne i technologiczne możliwości do produkcji kompletnych statków powietrznych, a także długą historię udanych programów kooperacyjnych.
PZL posiadają w pełni funkcjonalny zakład produkcji płatowców, linię produkcyjną końcowego montażu, centrum wykończeniowe i lotnicze centrum operacyjne, zdolne do produkowania 24 śmigłowców BLACK HAWK rocznie. W PZL Mielec produkujemy cały śmigłowiec, od poziomu najdrobniejszych komponentów, przez półmontaż i montaż końcowy, po testy w locie i fazę akceptacji klienta. Realizujemy również obsługę posprzedażną na miejscu i u klienta.

PZL Mielec świadczy ponadto szerokie usługi z zakresu kooperacji lotniczej takie jak: projektowane, próby i badania statków powietrznych, produkcja kompozytów, obróbka plastyczna, procesy specjalne, produkcja oprzyrządowania produkcyjnego oraz malowanie statków powietrznych.
Firma jest kluczowym członkiem oraz jednym z założycieli Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Dolina Lotnicza, posiadającej status Krajowego Klastra Kluczowego i będącej motorem rozwoju gospodarczego nie tylko regionu ale i całego przemysłu lotniczego w kraju.