Dane adresowe

ul. Bolesława Krzywoustego 1 B
81-035 Gdynia
Województwo Pomorskie

e-mail: spaceforest@spaceforest.pl

Osoba kontaktowa

małe przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Segment powietrzny, Segment lądowy, Elektronika, Inne
Sektor EDF : Materiały i komponenty, Przestrzeń kosmiczna
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : AI, rakieta, rakiety, rozwiązania teleinformatyczne, spaceforest, sztuczna inteligencja, technika mikrofalowa, technologie radarowe, technologie rakietowe, telekomunikacja
Przykładowe produkty/usługi : Rakieta suborbitalna PERUN Jednostka inercyjna IMU i system sterowania rakietą Autonomiczny system śledzenia i komunikacji RASEL Rury, dysze i inne struktury z materiałów kompozytowych / ablacyjnych Ultra niskoszumny generator częstotliwości na pasmo X Wzmacniacz półprzewodnikowy na pasmo X Filtry mikrofalowe – projektowanie, produkcja, strojenie

Opis spółki

Firma SpaceForest z Gdyni specjalizuje się w technice mikrofalowej, sztucznej inteligencji, zaawansowanej elektronice oraz w technologiach rakietowych. Łącząc kompetencje z wielu dziedzin rozwija swoją działalność na rynku systemów telekomunikacji satelitarnej, radiowej komunikacji naziemnej, oraz technologii uniwersalnych rakiet badawczych.
Jednym z obszarów działalności firmy jest tworzenie rozwiązań w projektach Europejskiej Agencji Kosmicznej, które do tej pory doprowadziły do opracowania niskoszumowych generatorów wysokiej częstotliwości oraz półprzewodnikowych wzmacniaczy mocy. Urządzenia zaprojektowane przez SpaceForest spełniają bardzo restrykcyjne wymagania, konieczne do zapewnienia wysokiej jakości sygnału i bezawaryjnej pracy.
Obecnie jednym z kluczowych projektów SpaceForest jest budowa komercyjnej rakiety suborbitalnej o nazwie PERUN, zdolnej do wynoszenia ładunku o masie 50 kg na wysokość minimum 100 km.
Dzięki zbudowanym przez lata kompetencjom oraz sukcesywnym powiększaniu zdolności produkcyjnych najważniejszymi produktami firmy SpaceForest w najbliższych latach stają się:
• Systemy nadawczo-odbiorcze w segmencie kosmicznym i naziemnym.
• Telemetria i systemy sterowania rakiet
• Technologie radarowe
• Rakieta suborbitalna oraz elementy i podsystemy rakiet