Dane adresowe

Aleje Jerozolimskie 85 / 21
02-001 Warszawa
Województwo

tel: +48 22 355 31 21
e-mail: kontakt@spectre.solutions

Osoba kontaktowa

Franciszek Milczarski

tel: +48 881 005 129
e-mail: franciszek.milczarski@spectre.solutions

małe przedsiębiorstwo

Działalność spółki

Sektor działalności : Segment powietrzny, Elektronika
Sektor EDF : Innowacyjne technologie obronne, Przetrwanie i ochrona wojsk, i mobilność, Przewaga informacyjna (C4ISR), Sensory, Symulacje i szkolenia, Technologie przełomowe
Rodzaje produktów/usług oferowanych/nazwa firmy : awionika, bezzałogowce, bezzałogowe systemy powietrzne, drony, statki bezzałogowe, UAV
Przykładowe produkty/usługi : Spectre-1 – dalekozasięgowy dron płatowiec o maksymalnej masie startowej 25kg z możliwością pionowego startu i lądowania (VTOL). Dostępny w wersjach - hybrydowej (silnik spalinowy do lotu postępowego + silniki elektryczne VTOL) i elektrycznej (elektryczne silniki VTOL i silnik do lotu postępowego).

Opis spółki

Spectre Solutions zajmuje się projektowaniem i tworzeniem bezzałogowych statków powietrznych oraz dostosowywaniem ich pod wymagany profil misji. Firma zaangażowana jest w rozwój wielu projektów R&D związanych z samymi BSP oraz dodatkowymi modułami, systemami i wyposażeniem wspomagającym.

Dzięki licznemu zespołowi z szerokim zakresem ekspertyzy mogą przeprowadzić proces tworzenia BSP od etapu projektowania konstrukcji, elektroniki, napędów oraz systemów sterujących aż po wdrożenie i testy oraz konfiguracje pod potrzeby danej misji.

Głównym obszarem, pod który firma przygotowuje swoje produkty, są drony o średnim zasięgu (do 150km) oraz odporne na skrajne temperatury (od -20°C do 50°C). Ich BSP znajdują zastosowanie w obserwacji dużych obszarów, wykrywaniu zagrożeń oraz transporcie lekkich ładunków (do 3kg) w tym medycznych. Współpracują zarówno z partnerami polskimi (Politechnika Warszawska, PGZ, ITWL, CEZAMAT) jak i zagranicznymi (Rheinmetall Barzan Advanced Technologies, NAFFCO).